Architektka Jiřičná byla při prohlídce Kongresového centra, které staví PSG, spokojená

Téměř osmdesát procent hrubé stavby polyfunkční budovy Kongresového centra ve Zlíně, které v krajském městě staví PSG, je hotovo. Finišující práce si přijela prohlédnout i architektka budovy Eva Jiřičná a při návštěvě zářila spokojeností. To samozřejmě realizátory projektu, který zahrnuje celou řadu unikátních a zajímavých řešení, potěšilo.

V současné době je téměř dokončena samotná hrubá stavba a hrubé rozvody jsou hotovy z 85 procent, zbývá dodělat třetí nadzemní podlaží, dvě podzemní a dvě nadzemní jsou již zrealizovány. Pracovníci PSG budou nyní provádět finální dokončení hrubé stavby, jako např. montáž prosklené části fasády. Při společné prohlídce objektu, s Evou Jiřičnou a zástupci řady médií, to potvrdil hlavní manažer projektu za PSG Marcel Smelik.
Architektka upozornila na některé komplikace, které musela průběžně řešit, např. konstrukci na střeše, která opticky zakryje motory klimatizace, vzduchotechniky, měření a regulace. Jiřičná se při jejím řešení inspirovala diatomem, malým mořským živočichem se dvěmi tepnami uprostřed, z nichž jsou malá žebírka. Další problém způsobil požadavek na akustiku vnitřních prostor, který neumožňoval umístit do pláště budovy klasická okna. „Budovu jsme proto obalili velkými skleněnými bloky. Budou matné tak, aby se při nočním osvětlení světlo rozptýlilo. V noci, kdy budova bude mít největší kulturní život, bude do okolí krásně svítit,“ upozornila architektka a dodala, že věcí k řešení bylo samozřejmě mnohem více. Projektant musel průběžně také reagovat na novou legislativu, např. ve vztahu ke statice a vlivu tíhy sněhy na nosnost střech.

Ivana Otradovcová

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o