Kongresové centrum bylo slavnostně otevřeno a patří k dominantám Zlína

Kongresové centrum ve Zlíně, které navrhla slavná architektka a místní rodačka Eva Jiřičná, bylo slavnostně otevřeno 29. září a začíná sloužit veřejnosti. Stavbu, která za sebou má kromě zahajovacího večera již také prohlídkový týden pro veřejnost, postavilo PSG ve sdružení s Metrostavem za dobu jen o málo přesahující jeden rok. Elipsovitý objekt s unikátní střešní ocelovou konstrukcí se ihned stal jednou z architektonických dominant Zlína, sídlit v něm bude Filharmonie Bohuslava Martinů a město ho využije pro pořádání kulturních, společenských nebo kongresových akcí.


Kongresové centrum se skládá ze dvou samostatných objektů. Prvním je prosklená vstupní část se šatnami, pokladnami, informačním střediskem, restaurací a terasou v prvním patře. Druhou tvoří dva víceúčelové sály s akustickými podklady a podhledy. Kolem hlavního sálu pro 850 osob jsou obslužné prostory s ladírnami, zkušebnami, administrativními prostory a dalším zázemím. Centrum tvoří společný komplex se sousedním Univerzitním centrem. Budovu ještě čeká dovybavení interiéru a závěrečné dokončovací práce, plné zprovoznění je naplánováno na začátek příštího roku.

Patrik Kamas

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o