Konsolidované výnosy skupiny PSG v roce 2010 dosáhly 6,7 miliardy korun

Dle předběžných výsledků za rok 2010 dosáhla skupina PSG konsolidovaných výnosů ve výši 6,7 miliardy korun. Díky teritoriální a oborové diverzifikaci mezi stavební činností a energetikou se PSG podařilo dosáhnout plánovaných výsledků v roce 2010 a současně připravit nové projekty pro následující období.
„Je pro nás důležité, že jsme i přes složitou situaci na domácích i zahraničních trzích, které byly a stále jsou významně postiženy hospodářskou krizí, dokázali udržet naše tržby stabilní. To byl v loňském roce jeden ze základních úkolů,“ uvedl Martin Černoušek, generální ředitel PSG – International a. s., která je vedoucí společností skupiny.
Hlavními oblastmi, kde skupina PSG realizovala svůj obrat je stavební činnost, která tvořila 68 procent, energetika se 24 procentní podílem na obratu a dále vlastní výroba železobetonových a ocelových konstrukcí. Největší část tržeb byla realizována v Ruské federaci, což bylo 68 procent, v České republice pak 25 procent a zbývající část na dalších zahraničních trzích.
Mezi významné realizace v Ruské federaci patřila například stavba paroplynové elektrárny Kurgan, modernizace výroby v Magnitogorském metalurgickém kombinátu nebo logistické centrum Noginsk. V České republice to byla výstavba Meziskladu vyhořelého jaderného paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín nebo Kongresové centrum ve Zlíně od známé architekty Evy Jiřičné.

Patrik Kamas

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o