Přeprava stotunových vazníků na stavbu PSG v Temelíně byla zajímavostí i pro ČD Cargo

Přeprava unikátních železobetonových prefabrikovaných vazníků vyrobených v PSG pro stavbu meziskladu vyhořelého paliva Jaderné elektrárny Temelín byla náročnou a netradiční zakázkou i pro zkušeného železničního dopravce ČD Cargo. Pro dopravu těchto speciálně vyrobených dílů bylo třeba připravit řadu mimořádných opatření a vybrat správné vozy i lokomotivy.

Ojedinělé nosníky, každý s váhou 100 tun, délkou přes 22 metrů a výškou v nejvyšším bodě kolem 4 metrů musely být na stavbu dopraveny vozy, které umožnily umístění jednoho vazníku na dva vagony, a to kvůli jejich obrovské hmotnosti. Upevnění bylo provedeno pomocí speciálně vyrobené konstrukce. Každý z šesti vypravených vlaků, který vezl šest vazníků, cestoval téměř 50 hodin podle speciálního jízdního řádu, měřil 450 metrů a jeho hmotnost se blížila tisíci tunám. V současné době jsou již vazníky usazeny na svém místě na stavbě meziskladu, který skupina PSG pro jadernou elektrárnu v Temelíně dodává.


Ivana Otradovcová

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o