PSG disponuje nejmodernějším předpínacím zařízením

PSG uvedlo ve svém závodě Prefa do provozu nejmodernější předpínací zařízení na výrobu předem předpjatých železobetonových prefabrikovaných dílců. Jedná se o zařízení německé firmy PAUL, která představuje v technologii předpínání absolutní světovou špičku. Technologie umožňuje předpínání lan průměru 15,5 mm, a to na dvou drahách délky 60 metrů.

Technologie má unikátní a momentálně nejmodernější úpravu v tom, že vlastní předpjetí, popouštění a další jeho kontrola a záznamy jsou elektronicky snímány a zpracovávány výpočetní technikou napojenou přímo na předpínací zařízení, čímž dochází k úsporám v nákladech na výrobu dílců.

Speciální variabilní příčníky a závěsné desky umožňují výrobu předem předpínaných dílců všech typů vaznic, vazníků, TT desek či mostních nosníků. Maximální délka prvků je 32 metrů a maximální vlastní váha jednoho prvku 40 tun.

Instalace zařízení si vyžádala velké stavební úpravy ve výrobní hale. Celé zařízení bylo nutno založit na pilotách s kombinací podélných rozpínacích základů, aby bylo možno vnést předpjetí lan a rovnoměrné vnášení předpjetí o maximální síle 700 tun, což odpovídá maximálnímu počtu 32 lan na jeden příčník.

Ivana Otradovcová

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o