PSG podepsalo strategickou smlouvu s tureckou skupinou Renaissance

Smlouvu o dlouhodobé strategické spolupráci podepsalo PSG s tureckou skupinou Renaissance. Stalo se tak při návštěvě prezidenta Václava Klause v Ankaře, kterou doprovázela asi šedesátka českých podnikatelů, součástí byli také členové představenstva PSG.

„Pro náš další rozvoj na zahraničních trzích, především v Turecku, Rusku a Iráku je to důležitý krok, který nám umožní realizovat nové typy velkých projektů,“ uvedl místopředseda představenstva PSG Ivan Veselý.

Prvním společným projektem obou firem se stala výstavba business centra Pravda v Petrohradu prováděná dodávkou na klíč pro developerskou firmu patřící právě do holdingu Renaissance. Ten v současnosti spravuje portfolio objektů v celkové hodnotě 2,2 mld. USD v Turecku a Rusku.

Podpis smlouvy komentovala i Česká exportní banka, která na společné aktivity zajišťuje financování. „Jde o novou formu podpory exportu, kdy se české firmy spojují se společnostmi z jiných zemí za účelem exportu do zajímavých teritorií. Podstatné je, aby přitom čeští exportéři hráli důležitou roli,“ uvedl v Ankaře generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra.

Mezi největší projekty, které PSG v Turecku s partnerem v tuto chvíli plánuje, patří výstavba nového obřího administrativně, obchodního, bytového a společenského centra "Istanbul Seaport" nebo projekt výškového administrativního centra „Renaissance Tower“. V přípravě jsou také významné energetické projekty nejen v Turecku, ale také v Iráku.

Turecko patří mezi dvacítku nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky a jeho ekonomika je v současné době nerychleji rozvíjející se na světě.

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o