PSG udělalo další krok k výstavbě obří elektrárny v iráckém Erbilu

PSG je o další krok blíže k realizaci parní části 980ti megawatové paroplynové elektrárny v Erbilu v Iráckém Kurdistánu. Vláda České republiky totiž posvětila financování projektu prostřednictvím České exportní banky a jeho pojištění přes státní pojišťovnu EGAP, představenstva obou institucí pak úvěr ve výši půl miliardy dolarů i jeho pojištění mají schválit ještě v průběhu letošního března.

"Podpora ze strany vlády a jednotlivých ministerstev ke schválení úvěru a pojištění je pro nás důležitá zpráva. Navázali jsme tak na dohody uzavřené v Iráku při společné návštěvě s ministrem průmyslu a obchodu z letošního léta,“ uvedl generální ředitel PSG Tomáš Krones.

Elektrárna bude realizována společně s dlouhodobým partnerem PSG, tureckou společností Renaissance Construction, podílet se na ní může až sedmdesátka českých firem. „Od subdodavatelů nakoupíme a namontujeme parní turbíny, kotle na odpadní teplo, vzduchovou regulaci a další komponenty, podíl českých dodávek na celkovém objemu investice bude vyšší než 70%,“ upřesnit Tomáš Krones.

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o