Rekonstrukce Uměleckoprůmyslového muzea dokončena

Slavnostním otevřením byla v pátek 12. května 2017 završena rekonstrukce budovy Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Lídrem sdružení dodavatelů byla společnost PSG. Vedle zachování a obnovy všech historických prvků budovy přinesla rekonstrukce trojnásobné zvětšení výstavního prostoru ve zvýšeném přízemí a dvojnásobné zvětšení prostoru pro stálou expozici ve dvou patrech a také zlepšení kvality prostředí a služeb pro všechny návštěvníky i zaměstnance. Slavnostního otevření se účastnila řada významných osobností kulturního a společenského života.

Práce na budově započaly v červnu roku 2014 a dokončeny byly na přelomu roku 2016 a 2017. Generální rekonstrukce zahrnovala obnovu fasády a střechy, rekonstrukce veškerých sítí, rozvodů a odpadů, restaurování vnitřních nástěnných maleb a obnovu veškerých uměleckořemeslných prvků v budově po předchozím odstranění dodatečně instalovaných prvků. Díky tomu byly obnoveny původní výstavní sály. Součástí stavebních úprav bylo vybudování prostorů pro návštěvníky - prodejna vstupenek, šatna, WC a restaurace, která bude využívat zahradu, dosud pro veřejnost přístupnou pouze výjimečně. V půdních prostorech byly vybudovány pracovny a depozitáře pro přechodné umístění sbírkových předmětů při pořádání výstav.

Přiložené fotografie

Rekonstrukce Uměleckoprůmyslového muzea dokončena Před obnovou

zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

HC PSG Zlín

více »

Kariéra

  • Elektrikář
  • KALKULANT/PŘÍPRAVÁŘ
  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o