Projekt PRAVDA v Petrohradu obdržel LEED Gold Certifikát "Core and Shell"

Projekt obchodně administrativního centra Pravda v ruském Petrohradu, který realizovalo PSG, obdržel LEED Gold Certifikát "Core and Shell". V prestižním hodnocení získala stavba, která byla dokončena v roce 2013, výborných 85 bodů, z celkově 110 možných.

Podstatou úspěšné certifikace byla skutečnost, že vlastnosti budovy byly detailně zvažovány již od prvotního architektonického návrhu i dále při projektování budovy. Důležitá byla také důsledná kontrola projektového týmu při samotné realizaci, výběr materiálů a použitých technologií.

„Zásadní bylo dodržování vysokých standardů řízení kvality a procesního managementu během celé výstavby. K vysokému standardu samotné budovy přispěl mimo jiné efektivní systém chlazení, hospodárné nakládání s vodou i příjemné vnitřní prostředí v budově, čemuž napomáhá dostatečné denní osvětlení,“ uvedl generální ředitel PSG Tomáš Krones.

Cílem certifikace LEED je objektivně rozlišit budovy a stavby, které odpovídají moderním standardům na ochranu životního prostředí, tedy šetrné budovy snižující spotřebu energií, s minimálními provozními náklady.

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o