PSG se stalo partnerem Konsorcia MIR.1200 pro dostavbu JE Temelín 3, 4

Konsorcium MIR.1200, které se účastní výběrového řízení na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín podepsalo dodavatelské smlouvy se dvěma významnými českými podniky – PSG-International a.s. a I&C Energo a.s. V rámci těchto smluv se podepisující zavazují ke spolupráci v případě vítězství konsorcia ve výběrovém řízení na dostavbu JE Temelín 3, 4.

V rámci dodavatelského modelu bude společnost PSG – International zodpovědná za realizaci stavební části turbínového ostrova, objekty infrastruktury, administrativní objekty, oplocení a vybrané technologické soubory jako je například chemická úprava vody nebo soubor fyzické ochrany jaderné elektrárny. „V rámci našich aktivit se zaměřujeme na energetické stavby nejen v České republice, ale i v zahraničí. Máme navíc zkušenosti i s jadernou energetikou. Byli jsme dodavatelem stavební a technologické části při výstavbě skladu vyhořelého jaderného paliva v jaderné elektrárně Temelín a realizovali jsme několik projektů jaderného programu v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži,“ prohlásil Ing. Ivan Veselý, místopředseda představenstva PSG – International.

„Spolupráce s českými firmami je prioritou našeho projektu. Během dlouhé, desítky let trvající spolupráce známe důvěrně kvalitu našeho průmyslu a jednotlivých společností, které se podílely a stále podílejí na rozvoji technologie VVER. Jsem moc rád, že mohu v týmu i tentokrát přivítat naše kolegy z I&C Energo a z PSG-International,“ řekl Ing. Miroslav Fiala, generální ředitel a předseda představenstva společnosti ŠKODA JS, která je vůdčí firmou Konsorcia MIR.1200.

Úspěch při dostavbě temelínské elektrárny otevírá prověřeným českým firmám dveře i pro realizaci podobných projektů v zahraničí. Český průmysl má vedle podpory zahraničních partnerů dostatek zkušeností, dovedností, znalostí, morální i pracovní síly k tomu, aby mohl navázat na předchozí úspěšné jaderně-energetické projekty.

Zájem o dlouhodobou spolupráci s českými podniky potvrzuje výkonný viceprezident Rosatom Overseas Ing. Leoš Tomíček: „Rosatom se momentálně podílí na stavbě 28 jaderných bloků v devíti zemích, což je nejvíce ze všech uchazečů o dostavbu Temelína. Abychom mohli našim globálním závazkům dostát, potřebujeme spolehlivé dodavatele, které hledáme po celém světě. České podniky jsou v tomto ohledu naší první volbou.“

Přiložené fotografie


zobrazit všechny aktuality »

O skupině

PSG je moderní a dynamicky se rozvíjející skupina, která působí na trhu v České republice i v zahraničí od svého založení v roce 1924.

více »

Sponzorujeme

PSG Berani Zlín

více »

Kariéra

  • PROJEKTOVÝ MANAGER
  • STAVBYVEDOUCÍ
  • Referent záručních oprav
  • Rozpočtář
  • Elektrikář
  • TRAINEE PROGRAM PRO STUDENTY VŠ

Máte-li zájem stát se součástí našeho týmu, navštivte sekci kariéra.

Copyright © 2007-2012, skupina PSG Design a realizace ESMEDIA Interactive s.r.o